ארבעה שירים לשבוע חדש // רק היום: 2 דלעות ועודף

נסיעה השבוע הזכירה לי עד כמה יפה המוזיקה של הסמאשינג פמפקינס. אחד הזכרונות המוזיקליים המשמעותיים שלי הוא אני שר את To Forgive בדרך לשיעורי גיטרה קלאסית עם המוזרה ההיא עם הציפורניים הארוכות קצת יותר מדי, רוח על הפנים, קיץ. אני חושב שכל הקונספט של המוזיקה שלהם, ברמה מסויימת, זה מוזיקה לחנונים ששרים כדי לקבל תשומת לב. אף פעם לא עבד (טוב חוץ מאולי פעם אחת, אבל אני לא חושב שזה היה לחיוב…).

בכל מקרה, את שצף הרגשנות הזו אני חוגג בשני שירים של הלהקה משיקגו, שהייתה בעצם בילי קורגן, ג'ימי ציימברלין (הגאון) ועוד כמה בשביל הצחוקים. שני השירים הם, במקרה או שלא במקרה, קאברים. קאברים אדירים אפילו. אחד של השיר, הדי מושלם גם ככה, Landslide של פליטווד מק, והשני של Never Let Me Down של טיפש מאוד. לגבי שני השירים הנוספים נדבר אחרי שתסיימו להקשיב.


השיר השלישי הוא של להקה דנית נחמדת בשם Efterklang , שאותה גיליתי לגמרי בטעות, והיא אחד הדברים היותר נחמדים שיצא לי לשמוע לאחרונה. לשיר קוראים Modern Drift, והוא השיר הראשון מהדיסק הכי אחרון שלהם, Magic Chairs  שיצא בתחילת השנה.

ואחרון חביב להשבוע, להקה בריטית נחמדת בשם Tunng, שיצא לי להכיר כששמעתי אותם מתנגנים בחנות דיסקים באנגליה. מעבר לדיסקים נהדרים (שמעתי בינתיים רק את השניים היותר חדשים), יש להם גם חשיבות היסטורית בתור הדיסק הראשון שהרמתי כדי לקנות, ואז החזרתי למדף אחרי שהבנתי שאני יכול להוריד למחשב…. שבוע נעים וחינמי לכולם: