ארבעה שירים לשבוע חדש // מסע מוזיקלי לבטן האדמה

השבוע היה שבוע החזרה לאייפוד, לפחות חלקית, ואיתו, בניגוד לכל הסיכויים, כמעט אפס חידושים באגף המדליקות העדכני. ככה זה, מסתבר שנגן חדיש יודע לנגן מוזיקה לא חדישה. בהנאה.

נפצח ב"Rags and Bones" של Nomeansno מתוך האלבום ההזוי בצורה נעימה  Wrong מ-1989. מספיק ריפים מוזרים, בסים דקים, וקצבים לא אחידים כדי לגרום לכל חובב Minutemen או Fugazi לחייך גם כשהוא עומד בתור בסופר מאחורי אישה שרוצה סיגריות (ואז הקופאית הולכת לאיזה חמש דקות).

בחזרה להווה – בהנחה, כמובן, שאתם מאמינים שזמן זורם בצורה ליניארית. לוזרים – עם שיר מהאלבום האחרון והיפהפה של Antony and the Johnsons, הלא הוא Swanlights היפה. איש עם קול מרטיט, בין אם יש הסכמה לגבי השימוש במילה הזו או לא. תמותו. מרטיט.

ו…במקום השלישי, האקראי לחלוטין, שוב אני קופץ אחורה הפעם – אויה! – אפילו לפני שנות השמונים עם Howlin' Wolf האדיר, שתמיד נשמע לי כמו הזקן המעצבן הזה בשכונה שעישן טיפה יותר מדי. אבל בקטע טוב. מוזיקה ישר לנשמה ומשם לרגליים ולראש.

נסיים בקפיצה קלה קדימה עם שיר שהוא לא ממש שיר, יותר סיפור קצר, מעט מבאס, עם אחלה מוזיקה ברקע. זהו, כמובן, או שלא כמובן, "Psycho Cupid" של הMekons האלופים מאלבומם Fear and Whiskey משנת 1985, למניינם. שבוע נהדר לכל.