סתם // אולד סקול טראש מטאל, מאדרפאקר

אחח..שגברים היו מוזרים

ת'כלס יש לי מלאן שירים שאני די מת לשים פה (היית קצת במילואים, סליחה על העיכוב), ותכנית די מבוססת לכתוב משהו בנפרד על ה אי.פי. החדש של Extra Life (שכזכור הקליטו את אלבום השנה של 2010). אולם, אהיה אני אדם שקרני ורדוד אם אתכחש למסלול המקביל שרץ בחיי כרגע.

מה שקרה, זה שפיניתי את האייפוד שלי מכל זכר של אלבום שיצא לפני 2011. אמרתי לעצמי "רון, השאפל לא יציל אותך. אם לא תתמסר לשפה חדשה, לא תהיה חייב ללמוד אותה". אז, כך עשיתי. התוצאה של הניסוי הייתה חשיפה לכמה אלבומים ולהקות די מדהימים שאני מאוד מתרגש מהם (מחר, מחר).

אבל, ביום השני, יום אחד בלבד עם חדר מלא בגרסת עולם המוזיקה של אייפדים וסמארטפונים, מצאתי את עצמי על רצפת החדר מתפלש לא רק בדברים יותר ישנים אלא אשכרה בכור מחצבתי – מפה מקור כותרת הפוסט.

אז הנה כמה חברים מאוד וותיקים, שאיכשהוא אני עדיין זוכר את המילים לכל השירים שלהם ושעושים לי שמח. לא, לא יהיו פה שירים של מטאליקה, מגדת' או סלייר. חלאס. כולם הבינו שאלבומים שיצאו 1986 הם הכי הכי הכי. אבל מה לעשות, אני נולדתי ב1981. בשבילי, טראש שנות התשעים, על נפלאותיו ומוזרותיו, היה זה. זה!

נתחיל במאדר אוף אול טראש מטאל כמו שהוא צריך להיות (שהרי כל דבר שהצליח טיפה'לה יותר ממנו עבר דילול די מעפן) הלוא הם Anthrax. כועס, שובבי משהו, מהיר, מדויק, ומלא בלכלוך תחת הציפורניים. אה, ומניו יורק. זה "Belly of the Beast"מאלבום מופת בשם "Persistence of Time" מ-1990:

ו…הלאה. עכשיו יורדים עוד למטה בסולם ההצלחה המסחרית ל-Testament, הנהדרים. אולי הלהקה עם יחס "סאונד שמן ומבהיק" ל "הצלחה כספית" ההפוך ביותר בהיסטוריה. זה "Souls of Black" מאלבום בעל שם זהה שיצא ב…כן, ניחשתם – 1990:

עכשיו, Overkill. להקה שאף אחד לא אמור לאהוב. קול מוזר מאוד, גיטרות כמו מסורים חשמליים. אבל, ת'כלס (כמה אני משתמש במילה ההזויה הזו…), מספקים זוית ראייה אל תוך שורשי הסצנה בחוף המזרחי (יחד עם אנתרקס כמובן). מעילי עור וגיטרות. אה, ושיער מגוכח וחברי להקה יהודיים (ראה: אנתרקס, ביוהאזארד, ועוד ועוד). זה "Nice Day…For a Funeral" מאלבום בשם Horrorscope שיצא ב-1991.

עוד משהו קטן, הפעם מהחוץ המערבי (יחד עם טסטמנט) בשם Sacred Reich. טראש פוליטי אחושרמוטה, חסר כל הצלחה מכל סוג שלא יהיה, אבל, אלוהים ישמור, למה אין גיטרות כאלו יותר?!!? זה "Crimes Against Humanity" מ- "The American Way" של 1990 (הממ..).

ועוד ממתק קטן לסיום. חי חי. זה, כן, Metal Church ו-"Human Factor".