סתם // עדכון פוסט-שקרכלשהוא לסופ"ש

אם להודות על האמת, אין לי המון המון כוח לכתוב ככה פוסט טוב מלא בתובנות על מוזיקה, תרבות מערבית וחסרונותיה, ותרבות מזרחית וחסרונותיה, אבל שתדעו שהראש שלי מלא כאלה. אבל זה הכיף של להיות בתוך הראש שלי, והסבל הנורא של להיות מחוצה לו (כלומר, להיות אנשים שמכירים אותי).

פלייליסט:

אז מה שאני אעשה כרגע זה רק עדכון פוסטרוקמטאלשקרכלשהו תקופתי, שעיקרו הוצאות חדשות (יחסית) של אולי ההרכבים הוותיקים שלי בתחום, חוץ מכמובן אתםיודעיםמי, שלא יוציאו עוד כלום לעולם וחבל שהם אי פעם היו (סתם, טוב שהיו, אבל למה פאקינג להתפרק?!).

הערה: אני לא אדבר על ה Russian Circles החדש כי נשבר לי מהם קצת ובטח יש עוד כמה ששכחתי, אבל בסדר.

pelican

שם: Pelican

אלבום: Forever Becoming

שנה: 2013

מיקום: שיקגו, שזה באמריקה

בכמה מילים: אחד האלבומים הטובים ביותר בתחום היה What We All Come to Need מ-2009 והוא היה של החברים האלה. פחות פוסטמטאל ממטאל שפשוט נותנים לו לנגן הרבה עד שיש שיר ממש ארוך ומוזר, אבל אלבום אכן מדהים. לקח להם 4 שנים, והם חזרו. לא נתפס לי חזק באוזן, אולי כי בשנים מאז הם כבר לא ממש ייחודיים בתחומם, אבל אלבום טוב.

 1000x1000

שם: Rosetta

אלבום: The Anaesthete

שנה: 2013

מיקום: פילדלפיה, שזה באמריקה

בכמה מילים: גם אלבום שלהם, The Determination of Morality הוא אחד הטובים בתחום (יצא ב-2010) ותכלס Wake/Life, שיצא שלוש שנים לפניו גם לא רע. החדש די חדש, אז לא הספקתי הרבה, אבל מה שכן מאוד משמח אותי. יש להם סאונד משלהם, ויש להם זמר (זמר? כאילו, כמו זהר ארגוב זמר? לא, כנראה שלא) שזה מצרך שאני מעריך מאוד בים של סאוד רוטט חסר גוףהמון גיטרות בצלילי פעמונים ברקע, קטעי קתרזיס כמו מפלים של דיסטורשן וגניחות נמוכות, והמון המון רגש.

275034-emp

שם: Alcest

אלבום: Shelter

שנה: 2014

מיקום: חור בדרום צרפת, שזה לא באמריקה

בכמה מילים: “שזה לא באמריקה" די מסכם יפה את ההבדל העיקרי בין Alcest לזרם העיקרי של פוסטשקרכלשהוא האמריקאי. קולות יותר בלאקיים/דומיים, אם כי לא ממש עד הסוף ודגש חזק מאוד על אווירה. אממה? הם החליטו שלא בא להם על זה הפעם, אז הם המשיכו עוד כמה תחנות באוטובוס וירדו בתחנת Opeth פינת חבקאותיחזקישגשםבחוץ, צומת Explosions in the Sky. טוב. מה אני יודע. אולי אני אתרגל.

a3392075730_10

שם: Year of No Light

אלבום: Tocsin

שנה: 2013

מיקום: בורדו, צרפת (הבנו איפה זה צרפת, נכון?)

בכמה מילים: אני לא אכביר כאן במילים – אלבום ענק והיה שווה כל שנייה שחיכיתי שהשיר המעפן הזה יעלה ליוטיוב (אני העלתי, אם לא ברור). מאלבומי השנה ללא ספק בכלל.

vertikal1

שם: Cult of Luna

אלבום: Vertikal

שנה: 2013

מיקום: חור בשוודיה, שזה לא בצרפת

בכמה מילים: אלבום מהפנט. אמנם כבר יושב אצלי כמה חודשים טובים על האייפוד, אבל אחלה ונהדר, ויציאה מעולה מלהקה ששורצת בסצנה כבר לא יום ולא יומיים.

losscover

שם: Loss

אלבום: Despond

שנה: 2011

מיקום: נשוויל, שזה עוד פעם באמריקה

בכמה מילים: לא אלבום חדש, אבל בשבילי חדש בחודשים האחרונים. הדבר הכי מדכא ואיטי בעולם, וזה פשוט נפלא. פחות פוסטשקר, יותר פוסטהחיים האלה/דום/הלוויות אבל פאקינג נהדר.

toundra

שם: Toundra

אלבום: III

שנה: 2012

מיקום: ספרד

בכמה מילים: האלבום הראשון והשני שלהם היו חברי קבע שלי בכמה שנים האחרונות, עד שלגמרי שכחתי שיש סיכוי שהם עוד מוציאים אלבומים. אז כן הוציאו אחד לא כזה מזמן, והוא טוב. מאוד אווירתי, לא מפחד להיות אגרסיבי, מזכיר Pelican ברגעים טובים (של פליקן).