כלמיני שירים וזה // והיום, איך לכתוב פוסט על מוזיקה מול תינוקת ישנה (לאט ובשקט)

היי היי חברים, זהו פוסט שנכתב במחתרת, וככה צריך להיות מהיר ויעיל. לא מחתרת של מרתפים סודיים וטחובים או יערות במזרח אירופה (אני מניח שגם שם היה טחוב) אלא של ״הבת שלי ישנה, אשתי לא בבית, הולי שיט מהר לפני שייגמר!״.

יש לי פוסט ממש ארוך ונמרח שהתחלתי לכתוב לפני לידת בתנו שאוסף את כל ההמלצות של האמנים שראיינתי לבלוג עד עתה אבל נראה לי שנגמר לי ממנו. אז במקום: הנה מה לשמוע. יופי, תאחלו לי בהצלחה.

פלייליסט:

salome_st

שם: Salome

מקום: וירג׳יניה, שזה באמריקה

אלבום: Salome

שנה: 2008

בכמה מילים: ממש סליחה שזה השיר הראשון בפלייליסט, כי הוא ארוך מאוד, אבל אני חושב שזה בדיוק המקום בשבילו. יצירת מופת של חושך, דכאון, רוע וחושך קצת עוד קצת חושך. דום כל כך דומי שהוא לבן ומאושר, או משהו כזה. ענק.

run-the-jewels-2

שם: Run the Jewels

מקום: ניו יורק ואטלנטה, שניהם באמריקה

אלבום: Run the Jewels 2

שנה: 2014

בכמה מילים: האלבום השני של השילוב הרשמי בין קילר מייק הנהדר ואל פי הגאון, שבא אחרי שילוב אחד פחות רשמי באלבום של קילר מייר RAP Music שאל פי הפיק. אני אהבתי את האלבום של קילר מייק יותר מRTJ הראשון, למרות שהאחרון היה ממש לא רע, אבל RAP MUSIC על סף הגאונות. ולמרות שיש לי רק כמה ימים עם החדש אני יכול אני חושב די בבטחה לומר שאני אוהב אותו הרבה יותר מהראשון של הצמד. כיף, חכם, מזיז את התחת, עושה לחשוב וכו וכו. אין הרבה כאלה בימינו, פשוט נהדר.

1314338779_forever-the-end

שם: Atriarch

מקום: פורטלנד, שזה רשמית באמריקה אבל בעצם בנורווגיה

אלבום: Forever the End

שנה: 2011

בכמה מילים: דום אפל, חודר, לא מרעיש מי יודע מה, אבל מערער לגמרי ויפהפה. מאלבומי המטאל האלה שאפשר להכניס כמו כוסברה לקציצות לאלו שלא אוהבים כוסברה והם יגידו ״וואו איזה טעים מה יש פה״ ואתם תצחקו ותדעו. או משהו כזה. מומלץ עד מאוד.

altars-of-madness-50336447f1340

שם: Morbid Angel

מקום: איפה שכל להקות הדת׳ מטאל משריצות בו פלורידה

אלבום: Altars of Madness

שנה: 1989

בכמה מילים: את ילדותי העברתי עם דיאטה יחסית רזה של דת׳, עם כמה להקות ככה שהכנסתי בכיף פנימה (נפלם דת׳, דת׳, קארקאס), אבל עם הרוב בחוץ. היום זה בערך הדבר השני הכי נפוץ בנגן שלי אחרי פוסטשקרכלשהוא/דום, והאלבום הזה, יחד עם Mental Funeral של Autopsy ו-Horrified של Repulsion ממש משפרים לי את החיים. כבד כמו פרה, מדויק, כואב ומרגש. פשוט נהדר.

4195702556_130687da05

שם: Bela Bartok

מקום: הונגריה (דה מאדרלאנד)

אלבום: מה אני יודע

שנה: מזמן

בכמה מילים: מנסה קצת להבין את העניין של מוזיקה קלאסית וזה לאחרונה, והלך לי די בסדר עד שנתקלתי/המליצו לי כמה אנשים שאני סומך על טעמם (נירה אוריין הייתה פה!!!1) על ברטוק. מעבר לעובדה שהוא הונגרי, מה שאומר שאני או אוהב אותו, או שהוא אנטישמי, או שניהם, המוזיקה שלו זה אשכרה קלאסית לאנשים ששומעים קקה כמו שאני. מעורר השראה.

יש עוד וזה אבל נשבר לי. ביי.