סתם // כל האלבומים שאני שומע עכשיו, ואשמע תמיד, כאילו זה מעניין

אם אני בסירת הצלה ויש מלא דברים ואני לא מצליח להתקדם אז יש מצב שאני צריך לזרוק כמה דברים כדי להמשיך לצוף ולחיות. ככה זה. ולמה אני מדבר על זה? כי אשתי שתחיה לעד בבריאות מלאה קנתה לי אזניות שמשמחות אותי מאוד (Audio Technica ATH M50x), מה שגרם לי לרצות לשמוע מוזיקה על קבצים נורמליים (יענו lossless, כמו FLAC או APE) שמהם התרחקתי כמו מאש עד עכשיו כי אני מסתובב עם אייפוד ואפל הדיקטטורים לא תומכים בקבצים האלה.

ואיך זה קשור לסירה? תכלס לא כזה קשור, אבל מכיוון שכל קובץ כזה שוקל כמו בניין ויש מקום מוגבל על הטלפון שלי ובכלל בעולם הייתי צריך לחשוב טוב טוב טוב מה אני רוצה לשים שם. השיקולים היו משלושה כיוונים: א) אלבומים שאני חושב שיישמעו טוב באזניות, כלומר שייהנו מהעלייה באיכות הקובץ ובאיכות מכשיר השמיעה ב) אלבומים שאני חייב שיהיו איתי תמיד ג) אלבומים שנהניתי מהם לאחרונה.

הרשימה הדי אקסלוסיבית כוללת אלבומים שחשתי (כן, חשתי) מילאו את שלושת התנאים בצורה אופטימלית ותכלס יוצאת די ארוכה בסוף, אבל הרבה פחות קצרה מרשימת האינסוף שיש לי בחיים. סוג של מתכון בסיס שמהווה את כן, הבסיס, למתכונים שאני אוהב להכין ולאכול מהם. זו הייתה חוויה מאוד קשה (תכלס לא כזה) אבל מאוד חיובית, כי זה נחמד לראות מה אני בוחר תחת איומי אקדח וירטואלי. אז החלטתי שאני עושה מזה פוסט, כי אני נרקסיסט דביל. חלק מהאלבומים כבר נחרשו פה מיליון פעם, אז אני אשתדל לקצר. כן, בטח.

PicMonkey Collage

שם: Isis

אלבום/ים: Oceanic + Wavering Radiant

שנה: 2002 + 2009

בכמה מילים ממש קצרות: אולי השילוב האופטמלי בצורה האופטמלית ביותר. יצירת המופת חוצת הזמנים של אייסיס + האלבום שאני שומע הכי הרבה חוץ מאותה יצירת מופת, שהוא לצער כולנו גם האחרון שלהם. מפל של כוח ורגש שאין שני לו בעולם.

freddie-gibbs-madlib-pinata

שם: Madlib and Freddie Gibbs

אלבום: Pinata

שנה: 2014

בכמה מילים ממש קצרות: אלבום ההיפ הופ הכי טוב של השנה, עם תחרות צמודה רק עם עוד אלבום שעוד יפציע פה ברשימה. כל כך הרבה נשמה שהנשמה כמעט שלא סובלת את זה.

altars-of-madness-50336447f1340

שם: Morbid Angel

אלבום: Covenant

שנה:1989

בכמה מילים ממש קצרות: לא אכביר במילים: מופת של כעס ויופי, אלבום דת׳ מטאל שהוא חובה לכל בן אדם כולל בני אדם שקוראים את המילים ״דת׳ מטאל״ וסוגרים את הדפדפן.

PicMonkey Collage2

שם: Fugazi

אלבומים: The Argument + Repeater

שנה: 2002 + 1990

בכמה מילים ממש קצרות: אין מצב שאני זז לאנשהוא בלי פוגזי, ואלו שני האלבומים שאני אמות איתם. הביטוי הטהור והיפה ביותר של הכאוס היפהפה של הענקים האלו, אחד בצורת התבגרות מדהימה, בצורת האלבום האחרון שלהם, והשני אולי הדוגמא המאלפת ביותר ללמה פוגזי היא הלהקה מהחשובות שיש בעולם בשלושים השנה האחרונות.

PicMonkey Collage3

שם: My Dad is Dead

אלבומים: Engine of Commerce + For Richer, For Poorer + Out of Sight Out of Mind

שנה: 1993 + 1995 + 2002

בכמה מילים ממש קצרות: הלהקה שתייתר לכם את כל הלהקות שהיא יותר טובה מהם (ג׳וי דיוויז׳ן, אינטרפול, ועוד) ושעושה בית ספר למה שנקרא פוסטפאנק, וזה עוד לא כולל עוד אלבום מדהים שלהם שהחלטתי בינתיים להשאיר בחוץ. עושה טוב ורע על הלב מאוד.

run-the-jewels-2

שם: Run the Jewels

אלבום: RTJ 2

שנה: 2014

בכמה מילים ממש קצרות: אלבום ההיפ הופ הכי טוב של השנה השני ברשימה זהו. קילר מייק ואל פי גם ככה היה שילוב טוב. באלבום האחרון של קילר מייק (שגם יהיה פה) זה הגיע לרמת יצירת מופת, ובאלבום הראשון של RTJ זה היה סתם כיף. האלבום הזה הוא שילוב של השניים ואולי אולי שיפור על הראשון מביניהם. האלבום הזה נעשה בשמיים כדי שאשמע אותו עם האזניות שלי.

PicMonkey Collage

שם: Megadeth

אלבומים: Rust in Peace + So Far, So Good, So What

שנה: 1990 + 1988

בכמה מילים ממש קצרות: אלבום אחד שתמיד יופיע ברשימת אלבומי המטאל הטובים ביותר, ובצדק, ובדר״כ במקום נמוך מהראוי לו (מס׳ 1) ואלבום שני שהוא החטא הגדול ביותר של שומעי המטאל אי פעם וכנראה מקום 1 באלבום המטאל הכי אנדרייטד אי פעם. יצירות מופת משלימות, אחת של אור והשנייה של חושך, ואיך חיים בלעדיהם.

PicMonkey Collage

שם: Agalloch

אלבומים: Ashes Against the Grain + The Mantle + Marrow of the Spirits

שנה: 2006 + 2002 +2010

בכמה מילים ממש קצרות: שילוב מפעים בין אווירה לכוח, בין אופל נורא להשראה מדהימה. מטאל לאזניות, אם אי פעם הייתה קטגוריה כזו. מפעים, אמרתי?

PicMonkey Collage

שם: True Widow

אלבומים: True Widow + As High as the Highest Heavens + Circumambulation

שנה: 2008 + 2011 + 2013

בכמה מילים ממש קצרות: כמו שכבר אמרתי בזמנו, עוד שלא היה לגאונים האלה ויקיפדיה בכלל (אני יודע שאני עף על עצמי), להקה חד פעמית. תכלס, זה דום לאנשים שחושבים שהם שומעים אינדי.

cover_aquemini9-1_08

שם: Outkast

אלבום: Aquemini

שנה: 1998

בכמה מילים ממש קצרות: יחד עם אילמטיק, כנראה אלבום ההיפ הופ הכי גדול בכל הזמנים. חוץ מאולי האלבום הבא.

download

שם: The Roots

אלבום: The Roots Come Alive

שנה: 1999

בכמה מילים ממש קצרות: כן, גם פה חפרתי בעבר. אלבום הופעה, כן, אפילו סוג של אלבום אוסף, כן, ועדיין עדות חיה ובועטת לאמנות טהורה כפי שהיא מבוצעת על ידי אמנים טהורים כשהם בשיא כוחם ויצירתיותם ושניה לפני שהם הופכים למשהו די בינוני ומדכא.

016861910020.sml

שם: Type O Negative

אלבום: Bloody Kisses

שנה: 1993

בכמה מילים ממש קצרות: אם הייתה רשימה של אלבומי מטאל הכי גדולים אי פעם זה כנראה היה מספר 2, אבל אם הייתה רשימה של אלבומים מרגשים ואנושיים, לא משנה מאיזו סוגה, זה היה מספר 1. פצע מדמם בצורה של אלבום.

R-102248-1170657220

שם: Ministry

אלבום: Filth Pig

שנה: 1996

בכמה מילים ממש קצרות: יחד עם Twitch, שסימן את גבול הגאונות של מר ג׳ורגנסון המוקדם, האלבום הזה, שמסמן את גבול הגאונות של אותו פסיכי רק עשור אחר כך, הוא הטוב ביותר של הלהקה פורצת הדרך הזו. וזה נשמע טוב באזניות, מאוד.

RedHousePainters-DCH

שם: Red House Painters

אלבום: Down Colorful Hill

שנה: 1992

בכמה מילים ממש קצרות: זה עצוב נורא וגם יפה.

Autopsy_-_Mental_Funeral

שם: Autopsy

אלבום: Mental Funeral

שנה: 1991

בכמה מילים ממש קצרות: כשזה כועס, תתרחקו למה המוח שלכם ייזל. כשזה אפל, אז תתרחקו כי השטן יתפוס אתכם בביצים/יות. רוב הזמן זה קורה ביחד, וזה כמו תאונת דרכים מהממת.

eric-b-and-rakim-paid-in-full

שם: Eric B and Rakim

אלבום: Paid in Full

שנה: 1987

בכמה מילים ממש קצרות: טרם נולד האמסי שיבין בכלל איך מתחילים לעשות את מה שראקים עשה בזמן שהם שיחקו עם קקי בחיתולים שלהם. גאון, כמו שייקספיר או גיתה שילמדו את מעשיו בבתי ספר עוד 200 שנה.

Kendrick-Lamar-Good-Kid-Maad-City-16615

שם: Kendrick Lamar

אלבום: Good Kid, M.A.A.D City

שנה: 2012

בכמה מילים ממש קצרות: אילמטיק לדור המפגר וחסר הנשמה שאנחנו חיים בו, וככזה מלא וחסר נשמה בערך באותה מידה. רק שגם שהוא חסר נשמה, הוא כמו חור שחור של נשמה. חובה.

inquisition-obscure-verses-e1382717233106

שם: Inquisition

אלבום: Obscure Verses for the Multiverse

שנה: 2013

בכמה מילים ממש קצרות: בלאק מטאל, וזהו. מהאלבומים שהכי שמעתי בשנה האחרונה ולא ממש נמאס לי ממנו. יש רק אחד ממנו, בדיוק כמו הבא ברשימה.

88

שם: Summoning

אלבום: Dol Guldur

שנה: 1996

בכמה מילים ממש קצרות: אין להם ממש קטגוריה, אין להם מתחרים, והאלבום הזה נצרב בתודעה הקולקטיבית של היקום כמשהו שאין שומדבר דומה לו. אם אתם לא אוהבים, בסדר, אבל אם אתם אוהבים אין יום שעובר לי ששומעים לפחות שיר אחד מהאלבום הזה. יש הרבה כאלה?

600full-filosofem-cover

שם: Burzum

אלבום: Filosofem

שנה: 1993

בכמה מילים ממש קצרות: ללא מילים.

iggy-pop-the-idiot

שם: Iggy Pop

אלבום: The Idiot

שנה: 1977

בכמה מילים ממש קצרות: אלבום שהקדים את זמנו בצורה כ״כ קיצונית שיש אלבומים שיוצאים ברגעים אלה ממש ונשמעים כמו ניסיון עלוב להיות משהו שדומה לו, כמעט 30 שנה אח״כ. אני לא שומע המון איגי מעבר לסטוג׳ז, וכשאני עושה את זה, אני עושה את זה פה והרבה ובריפיט. האיש המגניב ביותר בתבל.

bartok-bela-52-l

שם: Bela Bartok

אלבום: קונצ׳רטו לתזמורת

שנה: 1943

בכמה מילים ממש קצרות: המוזיקה הקלאסית היחידה שאני מצליח להבין כרגע, וגם זה נשמע לי כמו אלבום של אגלוך.