ארבעה שירים לשבוע חדש // שני כיווני גיטרה, עם חלון לתוף

הערה צינית על ילד ותוף

אחרי שצף היענו-סיכום-2011 של שבוע שעבר, נשאר רק עוד שיר אחד שכרגע מתאים להתעסק איתו מאותה שנה ברוכה (?!) והוא מבית היוצר של Wild Flag, מאלבום בכורה שקוראים לו, ניחשתם, Wild Flag.

הרכב שכולו נוסטלגיה לרוק-בפנים-של-אמא-שלך-למרות-שאני-בחורה-כן-אולי-בגלל-שאני-בחורה. סטייל L7 וסלייטר קיני הנהדרים/רות. אה הא! אולי בגלל שהלהקה די מורכבת מחצי סליטר קיני היהודיות בטירוף (ג'נט וייס, קארי בראונסטין. מה יהיה עם העם המדליק הזה?) ועוד קצת מהליום (שהיה לי אלבום אחד שלהם שדי עצבן אותי. קניית אוזן-שלישית שלפני עולם הסמארטפון וגלישה בallmusic בחנות. נו שויין). אלבום אחלה וממש אחלה, עושה שמח מאוד ודוקרני בעולם אינדי מלא מעצמו ומייגע. זה "Racehorse" הנהדר:

שלושת השירים הבאים אולי צריכים לבוא בסיכומי שנה גם כן, אבל בשנים אחרות לגמרי. למשל הפנינה המגניבה הזו, "They Live By Night" של The Make Up הדי אדירים. למרות היותי חובב מושבע עד אובססיה של סצנת המוזיקה הגאונית שנולדה אי שם בתחילת-אמצע שנות השמונים בוושטינגטון די.סי., את המייק אפ פספסתי עד שדחפה לי אותם לפנים אחת אביטל סופר מגניבה. סיבת הדחיפה: עצם היות המייק אפ גלגול מסוג כלשהוא של אחד מהילומי אותה סצנה – The Nations of Ulysses. מוזיקה שנעשית בידי נגרים ומיועדים לנגרים בנפשם, גרים בשכונה של Wild Flag, אולי עזרו לבנות אותה. אה, וזה מסיכום שנה 1996:

ומ-1978, אחד מאלבומי המופת היחידים שיש באנושות שלנו הדלה וחסרת המופת, הלו הוא Chairs Missing  של גאוני היקום Wire. אין המון סיבה להכביר במילים כאן פשוט יופי צרוף ומלא פינות וזוויות. והפעם – טעימה קצרה בדמות "Another the Letter":

השיר האחרון הוא טיפה יותר קשוח, אבל עדיין חבר טוב של האבות המייסידים הנ"ח, וגורר כניסה מחדש לשנות האלפיים הכה מפוקפקות ונהדרות. הפעם זוהי מעצמת העל Cursive ואלבומם הנהדר Ugly Organ מ2003. כוח נפשי עצום ומוזיקה נהדרת היישר מהחור של התחת של אמריקה (כרגיל). זה "Harold Weathervein". יצא להם אלבום חדש ממש עכשיו, נראה מה איתו בהמשך השבוע. שיהיה לכולכם משהו טוב. ביי.